API – czyli o co w tym wszystkim chodzi

Prawdopodobnie zetknąłeś się już w swoim życiu z tajemniczo brzmiącym pojęciem API. Ale czy wiesz, co tak naprawdę to pojęcie oznacza? Jeśli nie, to zapoznaj się z naszym najnowszym artykułem. W kilku słowach rozwiewamy wszelkie Twoje wątpliwości, dotyczące API.
Standard XXI wieku
W dzisiejszych czasach z rozwiązaniem API (ang. Application Programming Interface) spotykamy się na każdym kroku. To nic innego, jak interfejs programistyczny, który pozwala na komunikację między oprogramowaniem a aplikacjami. Technicznie mówiąc API to pośrednik, odpowiadający za przesyłanie zapytań między aplikacją a serwerem. Już nie musisz od zera tworzyć kodu, który połączy ze sobą dwa różne systemy.
Interfejs programistyczny API pozwala również na transfer danych między systemami. Jest jak klucz, który otwiera różne zamki. Bez niego ciężko wyobrazić sobie współczesny, zdigitalizowany świat – zarówno z punktu widzenia firmy, jak i klienta. W pierwszym przypadku usprawnia procesy biznesowe, a w drugim ułatwia klientowi codzienne życie. Po prostu umożliwia szybkie i wygodne poruszanie się po Internecie.
Różne zastosowania API
Przykładów wykorzystania API nie trzeba daleko szukać. Dzięki niemu klient może logować się do e-sklepu za pośrednictwem Facebooka czy Gmaila. Może również spędzać więcej czasu na Twojej stronie – wystarczy, że przez API zintegrujesz ją z Google Maps. Odbiorca już z pozycji strony www zobaczy lokalizację Twojego sklepu. Nie będzie zmuszony przechodzić do Google Maps, by samodzielnie wpisać Twój firmowy adres.
Jak widzisz, wykorzystanie API w biznesie jest odpowiedzią na oczekiwania Twojego klienta. To rozwiązanie zwiększa konkurencyjność firm na rynku, dlatego korzysta z niego bardzo wiele branż – m.in. e-commerce. W Internecie jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne e-sklepy, których sprawne funkcjonowanie zależy od szybkiej wymiany danych. Ręczny import danych byłby bardzo czasochłonny. Z pomocą przychodzi rozwiązanie API.
Łączność przez API na Platformie NEXT SMS
W NEXT Mobile również idziemy z duchem czasu i stawiamy na nowoczesne rozwiązania. W związku z tym na naszej Platformie SMS dodaliśmy możliwość łączenia się przez API. Wystarczy, że z poziomu menu bocznego przejdziesz do zakładki Połączenia API, klikniesz przycisk Dodaj połączenie a potem uzupełnisz wszystkie trzy pola: Nazwa połączenia, Adres IP oraz Waluta. Na koniec po prostu Zapisz połączenie.
Wtedy system automatycznie przypisze Ci indywidualną nazwę użytkownika (username) oraz hasło (password), które później będziesz mógł wykorzystać w szablonie HTTP. Szablon nie jest zbyt skomplikowany: ani to innymi słowy adres rozpoczęcia, dnis – numer docelowy a wiadomość to po prostu tekst wiadomości. Tych kilka prostych kroków wystarczy, by cieszyć się z szybkiej migracji danych.
Usprawniaj swoje procesy z API
Jeśli zależy Ci na dotrzymaniu kroku najnowszej technologii, to korzystanie z API powinno być dla Ciebie obowiązkiem. Interfejs programistyczny to przyszłość, która zaczyna się już dziś. Przy transferze dużej ilości danych z innego systemu API jest wręcz niezbędne. Z jednej strony oszczędza Twój czas. Z drugiej – w oczach klienta zwiększa poziom UX Twojej strony internetowej. Przejdź na naszą platformę i przekonaj się, jak dzięki API możesz usprawnić swój SMS marketing!
Więcej wpisów
-
Są takie zasady w SMS marketingu, których znaczenia nie warto podważać. Jedną z nich jest segmentowanie bazy kontaktów w masowej wysyłce SMS-ów. Chodzi o to, by nie traktować wszystkich klientów jednakowo, lecz każdemu z nich wysyłać spersonalizowany komunikat. Lekceważenie tej zasady może przynieść daleko idące konsekwencje.
-
To pytanie zadaje sobie wielu marketerów i przedsiębiorców. Aby odpowiedź na nie była jak najbardziej wyczerpująca, warto dokładnie przeanalizować wyniki kampanii SMS. O tym, jak to dobrze robić, piszemy w dzisiejszym artykule. To wiedza, która może diametralnie zmienić Twój biznes.
-
W ostatnich latach bardzo wiele firm przeniosło się do Internetu, głównie na popularne serwisy społecznościowe. To właśnie tam budują świadomość swojej marki wśród odbiorców i na bieżąco tworzą politykę sprzedaży oraz promocji. Nie jest to zadanie łatwe – jednym przynosi większe korzyści, innym mniejsze. Co robić, by Twoja firma znalazła się w tej pierwszej grupie?